Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadačný fond Baumit opäť podporí zlepšovanie komunitného života

Už po 16. krát naplní grantový program Nadačného fondu Baumit Tu sa nám páči, tu chceme žiť vízie mimovládnych organizácií a aktívnych občianskych iniciatív, ktoré sa starajú o komunitu a prostredie, v ktorom žijú. 

Prepájaním rôznych skupín obyvateľov, podporovaním rôznorodosti aktivít a zážitkov utužujúcich vzťahy v komunite a posilňovaním vzťahu k prostrediu, v ktorom žijeme, sa Slovensko mení na lepšie miesto pre život.

V priebehu uplynulých pätnástich ročníkov sa vďaka mimovládnym organizáciám a aktívnym občianskym iniciatívam podarilo realizovať až 245 verejnoprospešných projektov, ktoré priniesli pozitívne zmeny do rôznych aspektov života v komunite a skvalitnili verejné priestory v celkovej sume 223 tisíc eur.

V rámci 16. ročníka grantového programu rozhodla hodnotiaca komisia o podpore 15 projektov v celkovej sume 13 tisíc eur zameraných na:

  • revitalizáciu, sprístupňovanie a oživovanie verejných priestranstiev so zapojením komunity a slúžiacim širokej verejnosti;
  • komunitné aktivity slúžiace širokej verejnosti;
  • výsadbu stromov a drevín;
  • iné nápadité zlepšenia verejne využívaných priestorov komunite.

Podrobnejšie informácie o podporených projektoch ako aj znenie grantovej výzvy si môžete prečítať nižšie.

Na stiahnutie

Zdroj foto: Občianske združenie Fallopia

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.