Venujte nám 2 % z dane

Staňte sa súčasťou nášho príbehu a pomáhajte pomáhať spolu s nami prostredníctvom 2 % z dane z vášho príjmu. 

Podporte rozvoj online nástrojov pre darcovstvo či procesy efektívneho a transparentného prerozdeľovania financií v rámci spravovaných nadácií a nadačných fondov. Prispejte tak k posilňovaniu a aktivizovaniu občianskej spoločnosti.

Podporiť nás môžete jednoducho. Zadajte vo svojom daňovom priznaní údaje Nadácie Centra pre filantropiu alebo si priamo stiahnite potrebné tlačivo podľa typu daňovníka uvedené nižšie.

Údaje o prijímateľovi 2 %

  • Názov: Nadácia Centra pre filantropiu
  • IČO: 42262801
  • Právna forma: Nadácia
  • Názov: Nadácia Centra pre filantropiu
  • Sídlo: Baštová 5, 811 03 Bratislava

Ako môžete asignovať 2 %?

1

Právnické osoby

Termín: do 31.3.2024

Právnické osoby môžu asignovať 2 % len v tom prípade, ak počas roka alebo najneskôr do termínu podania daňového priznania darovali pre neziskové organizácie sumu vo výške 0,5 % zaplatenej dane. V opačnom prípade môžu asignovať len 1,5 % zaplatenej dane.


2

Fyzické osoby – zamestnanci

Termín: do 15.2.2024

Je potrebné požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a vypýtať si Potvrdenie; vypočítať výšku asignácie a do 30.4.2024 podať Vyhlásenie o poukázaní 2 % (resp. 3 %) z dane spolu s Potvrdením o zaplatení dane na príslušný Daňový úrad.


3

Fyzické osoby

Termín: do 31.3.2024

Dobrovoľníci

Ľudia, ktorí sa venujú dobrovoľníctvu, majú možnosť poukázať až 3 % z dane.

Pokiaľ ste v uplynulom roku dobrovoľnícky odpracovali najmenej 40 hodín, využite možnosť zvýšiť svoju podporu prostredníctvom asignácie dane. Dobrovoľnícku prácu je potrebné preukázať Potvrdením o dobrovoľníckej činnosti.

Podrobnejšie informácie a o poukázaní 2 % z dane: www.rozhodni.sk

Ako sme s vašimi 2% nakladali doposiaľ? Prezrite si naše Výročné správy.