Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadácia Henkel Slovensko šiesty rok podporí akútne a aktuálne potreby seniorov a senioriek

Nadácia Henkel Slovensko od roku 2019 venuje svoju pozornosť a záujem o kvalitu života seniorov a senioriek a to najmä prostredníctvom podpory projektov v grantovom programe Henkel Slovensko seniorom. Počas 5 ročníkov programu bolo podporených vyše 360 projektov z celého Slovenska v celkovej sume viac ako 230 000 €.

Nadácii záleží na tom, aby sa zvyšovala kvalita života seniorov a senioriek v zariadeniach či domácej starostlivosti a zároveň, aby sa rozvíjali príležitosti pre zaujímavé voľnočasové aktivity, vzdelávanie či stretávanie sa aktívnych seniorov a seniorov. Preto otvára 6. ročník grantového programu Henkel Slovensko seniorom s navýšeným rozpočtom na 60 000 € a zvýšenou maximálne požadovanou sumou na jeden projekt na 1 500 €.

Aj v šiestom ročníku grantového programu môžete podporiť a pomôcť seniorom a seniorkám nad 65 rokov a to prostredníctvom projektov zameraných na:

  • sociálnu oblasť, komunikáciu a vzťahy;
  • voľný čas, vzdelávanie, nové zručnosti;
  • praktickú pomoc v každodennom živote;
  • zdravie;
  • iné aktuálne a akútne problémy.

Špeciálna cena za inovatívnosť

Nadácia Henkel Slovensko druhý rok ocení 5 najinovatívnejších projektov za ich prístup, nápaditosť a inovatívne aktivity pre seniorov a seniorky navýšením finančného príspevku do výšky 1 000 €.

Nominácie na Cenu za inovatívnosť navrhne odborná hodnotiaca komisia a o konečnom výbere 5 ocenených rozhodnú hlasovaním zamestnankyne a zamestnanci spoločnosti Henkel Slovensko ako aj verejnosť.

Celková suma určená na prerozdelenie v rámci programu je 60 000 €.

Maximálna výška podpory na jeden projekt je 1 500 €.

Svoje projekty zasielajte prostredníctvom elektronického formulára do 26. marca 2024 do 23.59 hod.

Program je určený pre mimovládne organizácie, organizácie verejného sektora poskytujúce sociálne služby a zariadenia poskytujúce sociálne služby, prípadne iných poskytovateľov sociálnej pomoci.

Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženej grantovej výzve.

Na stiahnutie

zdroj foto: Zariadenie pre seniorov – Domov sociálnych služieb Tulipán, n.o.

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.