Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Máte nápad, ako zlepšiť vaše okolie či skvalitniť život ľudí v núdzi? Prečítajte si viac o tom, ako sa pustiť do realizácie verejnoprospešných projektov

Narážate vo svojom okolí na nedostatky a máte predstavu, ako ich odstrániť? Zapájate sa do rozvoja svojej komunity? Všímate si potreby ľudí v náročných životných situáciách a chceli by ste prispieť k ich naplneniu?

Cesta od nápadu, ako prispieť k zlepšeniu miesta, kde žijete k jeho uvedeniu do reálnej podoby nemusí byť náročná. Záleží na vašom nasadení, skúsenostiach a možnostiach podpory, a to nielen tej finančnej či materiálnej, ale aj podpory zo strany vášho okolia či autorít. Na začiatku všetkého stojí premyslený zámer vychádzajúci z reálnych potrieb, ktoré chcete naplniť či problémov, na ktoré narážate.

 „Projekt by mal rozprávať autentický príbeh, ktorý hovorí o posolstvách, ľuďoch, ktorí dobrovoľne venujú energiu spoločnosti, zvyšujú povedomie o jej problémoch a motivujú aj ostatných k aktivitám, ktorými môžu prispieť k riešeniu týchto problémov,“

približuje zásady písania projektov Zuzana Thullnerová, riaditeľka Centra pre filantropiu.

Celý článok venujúci sa aktívnym ľuďom so záujmom o svet okolo nich a možnostiam podpory verejnoprospešných projektov, v rámci ktorého sa vyjadrovala aj naša riaditeľka, si môžete prečítať na webovej stránke dobrenoviny.sk.

V priebehu minulého roka pri príležitosti osláv svojho 20. výročia vydalo Centrum pre filantropiu štyri príručky sumarizujúce a sprístupňujúce informácie aktívnym občanom o tom, aké kroky je potrebné podniknúť, ak chcú meniť svet okolo seba k lepšiemu.

Uvedomujeme si, že napísať projekt nie je jednoduchá vec, jeho príprava a premyslenie všetkých nadväzujúcich aktivít, cieľov a výstupov sú náročné na čas a energiu. Zvyčajne je to dobrovoľnícka práca jednotlivca, ktorá je tak trochu vabank, dopredu si nikto nie je istý, či bude alebo nebude podporený. Je nutné sa vopred vnútorne rozhodnúť, či sa na to predkladateľ podujme.

Vážime si preto každého, kto sa pustí do prípravy projektu s dobrým úmyslom priniesť pozitívnu zmenu do komunity alebo spoločnosti.

Radi vám pomôžeme, aby bol váš projekt napísaný čo najlepšie, preto poskytujeme osobné, mailové alebo telefonické konzultácie.

Foto: Stano Jendek

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.