Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Vianočný fond pomoci Nadácie Orange

Nadácia Orange je dlhé roky hrdým partnerom občianskeho združenia Návrat. Je to jedno z najdlhšie trvajúcich partnerstiev medzi firemnou nadáciou a mimovládnou neziskovou organizáciou na Slovensku. Spoločne vytvorili Vianočný fond pomoci, ktorý podporí prípravu a zabezpečenie pobytov pre náhradné rodiny a rodiny v kríze.

Pre rodiny v starostlivosti Návratu sú plánované pobyty častokrát jediná šanca ako zažiť „dovolenku“ či výlet mimo domova. Pomáhajú upevniť rodinné puto a stráviť spolu plnohodnotný čas. Rodinám prinášajú nielen možnosť oddychu, ale aj možnosť sa efektívne vzdelávať v potrebných témach, vymieňať si vzájomne skúsenosti s inými rodičmi v podobnej situácii alebo absolvovať konzultácie s poradcami. Pre deti v adopcii alebo pestúnskej starostlivosti je to príležitosť vytvoriť si dlhodobé vzťahy s ďalšími deťmi, ktoré prichádzajú z podobného prostredia.

Nadácia Orange v rámci Vianočného fondu pomoci prispela sumou 25 000 EUR. Do Vianočného fondu pomoci sa môžu zapojiť aj zákazníci Orangeu prostredníctvom SMS zbierky, a to zaslaním ľubovoľnej SMS na krátke číslo 808. Prispejú tak 1 eurom, ktoré Nadácia Orange znásobí rovnakou sumou až do celkovej sumy 10 000 EUR.

Viac informácií nájdete na webovej stránke Nadácie Orange.

Zdroj: Nadácia Orange

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.