Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Verejnosť podporila zmysluplné slovenské projekty sumou 1,5 milióna eur

Počet spustených kampaní na StartLabe zaznamenal vlani viac než 50-percentný medziročný nárast. Verejnoprospešné zámery sa rozhodlo podporiť vyše 32-tisíc ľudí, vďaka ktorých príspevkom bolo až 78 % kampaní úspešných. Niektorým sa podarilo cieľovú sumu nielen naplniť, ale dokonca presiahnuť.

StartLab predstavuje miesto pre podporu dobrých vecí. Spája aktívnych ľudí, ktorí chcú realizovať svoj projekt s verejnosťou, ktorá ho môže podporiť. 

Do projektov zlepšujúcich život iným vložili svoj čas a energiu stovky aktívnych ľudí, ktorým záleží na okolitom dianí a chcú sa podpísať pod vznik nových vecí. Každý mesiac prostredníctvom platformy StartLab spustili desiatky nových kampaní. Dokopy ich bolo rekordných 322, čo je o 51 % viac než v roku 2020. Neuveriteľných 32-tisíc ľudí podporilo zmysluplné projekty sumou takmer 1,5 milióna eur.

V priebehu minulého roka prišlo na schválenie množstvo kampaní rôzneho zamerania. Niektoré sa snažili o rozvoj ekológie, ďalšie sa zamerali na ľudské práva, iné zas na oblasť kultúry, umenia či vzdelávania. Každý z inovatívnych nápadov si našiel vlastné publikum, pričom až 78 percent kampaní bolo úspešných. To znamená, že sa im podarilo naplniť, prípadne presiahnuť cieľovú sumu. Tešiť sa tak môžeme na vznik 251 nových a jedinečných zámerov.

O tých najúspešnejších kampaniach, ktoré počas uplynulého roka oslovili najviac podporovateľov, si môžete prečítať na stránke StartLabu.

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.