Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

V Centre pre filantropiu sme dnes symbolicky vztýčili dúhovú vlajku

Dúhovú vlajku vnímame ako symbol tolerancie. Tolerancie, ktorú by mala byť schopná prejaviť každá väčšina, voči každej menšine. (Áno pán G. aj k tej maďarskej.)

V Centre pre filantropiu si myslíme, že symboly tolerancie netreba ukazovať príliš často. V tolerancii je potrebné žiť a rovnako potrebné je byť tolerantnými. Symbolmi sa máva predovšetkým na bojovom poli. Boj je výsledkom zlyhania tolerancie.

V našej spoločnosti nie sme dnes šťastní. Nie sme spokojní s tým, že ho nami zvolení správcovia našej krajiny vedú v prejavoch a otvárajú tak cestu netolerancii. Nechceme byť súčasťou vojen. Vymedzujeme sa ostro proti vojne, ktorá prebieha u našich susedov.

Vyvesením vlajky tolerancie nechceme iba ukázať symbol. Chceme, aby tí, ktorým sme prepožičali verejnú moc, dobre zvážili, aké vojny chcú rozdúchavať iba pre svoje vlastné volebné preferencie v našej krajine.

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.