Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Záleží na každom jednom hlase

30. septembra 2023 sa na Slovensku uskutočnia volby do Národnej rady SR (parlamentu Slovenskej republiky). V nich je oprávnený voliť každý občan a každá občianka Slovenskej republiky bez ohľadu na miesto pobytu, ktorí v deň konania volieb dosiahnu vek 18 rokov.

My, zástupcovia neziskových organizácií pôsobiacich na Slovensku a zástupcovia krajanských spolkov v zahraničí, vyzývame všetkých Vás, ktorí máte oprávnenie voliť a ktorí budete v čase volieb (30. septembra 2023) v zahraničí, požiadajte o voľbu poštou najneskôr do 9. augusta 2023 prostredníctvom online aplikácie Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Či už študujete, pracujete v zahraničí, alebo len cestujete, vďaka Vášmu pobytu v zahraničí získavate cennú inšpiráciu a pohľad na spoločnosť. Využite ho v prospech Slovenska, a to aj tým, že využijete svoje právo a zúčastníte sa volieb politických zástupcov. Prosíme Vás, šírte informáciu o možnosti voliť poštou zo zahraničia medzi svojimi blízkymi.

Vyzývame štátne inštitúcie Slovenskej republiky aby podporili vzťah našich občanov k domovine aj tým, že urobia maximum pre ich informovanie o možnosti zúčastniť sa volieb zo zahraničia.

Viac aktuálnych informácií nájdete na stránkach Srdcom doma.

Zdroj textu a vizuálov: Srdcom doma

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.