Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadácia Tipsport predĺžila uzávierky v grantových programoch Podporujeme slovenské sady a Zasaď strom za svoj klub

Nadácia Tipsport predĺžila uzávierky prijímania projektov do grantových programov Podporujeme slovenské sady 2024 a Zasaď strom pre svoj klub do stredy 19. júna 2024 do 23:59 hod..

V grantovom programe Podporujeme slovenské sady Nadácia Tipsport po tretíkrát podporí zakladanie a obnovu ovocných sadov a verejne prístupných ovocných záhrad prostredníctvom výsadby tradičných odrôd ovocných stromov.

Projekty výsadby ovocných sadov a verejne dostupných ovocných záhrad, z ktorých môže mať úžitok široká verejnosť, môžu predkladať mimovládne neziskové organizácie, obce, mestá a samosprávy a neformálne skupiny a iniciatívy zastúpené fyzickou osobou. Na podporu projektov je vyčlenených 50 000 €, pričom na realizáciu jedného projektu môžete žiadať grant až do výšky 3 000 €.

V rámci grantového programu Zasaď strom za svoj klub Nadácia Tipsport po tretíkrát podporí športové kluby a samosprávy v ich snahe vysadiť stromy v blízkosti športových ihrísk a športovísk. Športové komunity môžu získať grant aj na údržbu trávnikov na futbalových ihriskách.

Na výsadbu stromov v okolí futbalových ihrísk a ďalších športovísk je vyčlenených 40 000 €. Očakávané je zapájanie sa miestnej športovej komunity aj širokej verejnosti do výsadby stromov a tým zvyšovanie záujmu a miery starostlivosti obyvateľov o prostredie, v ktorom žijú. Športové komunity môžu v rámci programu získať finančné prostriedky aj na údržbu trávnikov na futbalových ihriskách. Na tieto zámery Nadácia Tipsport vyčlenila sumu 20 000€. 

Žiadatelia môžu k podporenému projektu získať až 2 000 eur navyše na údržbu trávnika, jeho prevzdušnenie, vertikutáciu, dosiatie trávy a podobne. Podmienkou je výsadba stromov a kríkov v okolí športoviska minimálne v rovnakej finančnej hodnote.

Všetky dôležité informácie nájdete v grantových výzvach priložených nižšie.

Na stiahnutie

foto: archív Nadácie Tipsport

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.