Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadácia Tipsport podporí výsadbu stromov v blízkosti športových ihrísk

Nadácia Tipsport v rámci grantového programu Zasaď strom za svoj klub po tretíkrát podporí športové kluby a samosprávy v ich snahe vysadiť stromy v blízkosti športových ihrísk a športovísk. Športové komunity môžu získať grant aj na údržbu trávnikov na futbalových ihriskách.

Výsadba stromov je dôležitá pre adaptáciu krajiny na klimatickú zmenu, má vplyv na ochladzovanie lokálneho prostredia, zadržovanie vody ako aj zachovávanie biodiverzity. Nadácia Tipsport chce tieto pozitívne efekty výsadby napĺňať prostredníctvom viacerých grantových programov a aktivít.

Program Zasaď strom za svoj klub sa zameriava na výsadbu stromov v okolí futbalových ihrísk a ďalších športovísk, na ktoré je vyčlenených 40 000 eur. V rámci tohto programu Nadácia Tipsport podporuje zapájanie sa miestnej komunity aj širokej verejnosti do výsadby stromov a tým zvyšovanie záujmu a miery starostlivosti obyvateľov o prostredie, v ktorom žijú.

Športové komunity môžu v rámci programu získať finančné prostriedky aj na údržbu trávnikov na futbalových ihriskách. Na tieto zámery Nadácia Tipsport vyčlenila sumu 20 000 eur. Žiadatelia môžu k podporenému projektu získať až 2 000 eur navyše na údržbu trávnika, jeho prevzdušnenie, vertikutáciu, dosiatie trávy a podobne. Podmienkou je výsadba stromov a kríkov v okolí športoviska minimálne v rovnakej finančnej hodnote.

Nadácia Tipsport na podporu výsadby prerozdelí sumu 60 000 €.

Maximálna výška podpory na jeden projekt je 3 000 €.

Projekty zasielajte elektronicky v termíne do 11. júna 2024 do 23:59.

Hlavné ciele grantového programu sú:

  • podporovať výsadbu zelene v okolí športovísk;
  • zapájať športovú komunitu, ako aj širšiu verejnosť do výsadby stromov a kríkov a zvyšovať tak ich záujem o prostredie, v ktorom žijú;
  • výsadbou stromov/krov prispievať k znižovaniu dopadov klimatickej krízy, k podpore biodiverzity a pozitívnemu ovplyvňovaniu mikroklímy.

Všetky dôležité informácie nájdete v grantovej výzve priloženej nižšie.

Na stiahnutie

foto: archív Nadácie Tipsport

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.