Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadácia Orange podporuje zdravotníkov

V dôsledku pandemickej situácie sa Nadácia Orange rozhodla strategicky podporovať prevenciu v oblasti duševného zdravia. V predvianočnom období smerovala svoju pomoc ľuďom, ktorí neprestajne podliehajú stresovým situáciám a bez ktorých by to spoločnosť nemohla ustáť. V spolupráci s OZ IPčko a iniciatívou #Kto pomôže Slovensku podala pomocnú ruku aj slovenským zdravotníkom a zdravotníčkam.

Od začiatku mimoriadnej spoločenskej situácie sa Nadácia Orange venuje duševnému zdraviu prostredníctvom posilnenia krízových liniek pomoci, ktoré poskytujú bezplatné, anonymné, nonstop psychologické poradenstvo. Novú krízovú linku, 0800 500 333 spolu s Orangeom zriadili v apríli 2020 pre Občianske združenie IPčko, ktoré poskytuje psychologické poradenstvo nielen cez telefón, ale aj chat, maily a video.

Poradňa je momentálne jednou z najvyužívanejších krízových liniek pomoci na Slovensku. V náročnom predvianočnom období ju nadácia spolu s Orangeom opäť finančne podporila a v spojení s iniciatívou #Kto pomôže Slovensku teraz adresuje psychologickú pomoc zdravotníkom a zdravotníčkam.

IPčko im poskytne možnosť prednostne získať termín a objednať sa na konzultáciu so psychológom. Stačí, ak napíšu svoju prosbu na email: prezdravotnikov@ipcko.sk.

OZ IPčko pripravilo pre zdravotníkov plagáty a letáky, v ktorých nájdu techniky prvej pomoci zamerané na posilnenie duševnej imunity počas tretej vlny pandémie. Plagáty a letáky budú postupne distribuované a umiestnené do priestorov nemocníc.

Zdravotníci a zdravotníčky v nemocniciach sa dennodenne stretávajú s limitovanými kapacitami a pribúdajúcimi prípadmi nakazených či dokonca stratami ľudských životov. Nadácia verí, že aspoň malými krokmi dokáže podporiť zdravotníkov a zdravotníčky, a ukáže im, že na nich záleží a bez nich by sme to nezvládli.

Zdroj: Nadácia Orange

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.