Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Nadácia Henkel Slovensko opäť podporí projekty zvyšujúce kvalitu života seniorov

Nadácia Henkel Slovensko sa od roku 2019 venuje podpore seniorov prostredníctvom grantového programu Henkel Slovensko seniorom. V rámci štyroch realizovaných ročníkov programu sa podarilo podporiť po celom Slovensku viac ako 280 projektov zlepšujúcich kvalitu života seniorov v celkovej výške 182 000 eur.

Aj v piatom ročníku grantového programu môžete podporiť a pomôcť seniorom nad 65 rokov a to prostredníctvom projektov zameraných na:

  • sociálnu oblasť, komunikáciu a vzťahy;
  • voľný čas, vzdelávanie, nové zručnosti;
  • praktickú pomoc v každodennom živote;
  • zdravie;
  • iné aktuálne a akútne problémy.

Špeciálna cena za inovatívnosť

V rámci aktuálneho piateho ročníka bude navyše ocenených 5 najinovatívnejších projektov za ich prístup, nápaditosť a inovatívne aktivity pre seniorov znásobením schválenej sumy.

Nominácie za inovatívnosť navrhne odborná hodnotiaca komisia a o konečnom výbere 5 ocenených rozhodnú hlasovaním zamestnankyne a zamestnanci spoločnosti Henkel Slovensko.

Celková suma určená na prerozdelenie v rámci programu je 45 000 €.

Maximálna výška podpory na jeden projekt je 1 000 €.

Svoje projekty zasielajte prostredníctvom elektronického formulára do 20.3.2023 do 23.59 hod.

Program je určený pre mimovládne organizácie, organizácie verejného sektora poskytujúce sociálne služby a zariadenia poskytujúce sociálne služby, prípadne iných poskytovateľov sociálnej pomoci.

Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženej grantovej výzve.

Na stiahnutie

Foto: Michal Svítok
Zdroj: ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.