Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Hlasujte za najkrajšie obnovenú pamiatku, ktorá získa ocenenie Fénix – Cena Nadácie SPP

Nadácia SPP spustila hlasovanie verejnosti o najkrajšie obnovenú kultúrnu pamiatku, ktorá je prihlásená v 17. ročníku súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka.

Medzi prihlásenými historickými skvostmi sa tento rok nachádzajú hrady, zámky, paláce, kostoly, synagógy, organy, radnice, vily, meštianske domy, ale aj veže, mosty, železničné stanice či iné zaujímavé technické pamiatky z celého Slovenska, ktorých obnova bola dokončená v rokoch 2022 a 2023.

O tom, ktorá z 33 prihlásených súťažiacich pamiatok získa ocenenie Fénix – Cena Nadácie SPP, môže opäť rozhodnúť aj verejnosť. Hlasovať môžete na stránke www.kpr-fenix.sk/hlasovanie, ktorá ponúka príbehy všetkých pamiatok. Každý, kto sa zapojí do hlasovania, bude zaradený do žrebovania o zaujímavé ceny.

Hlasovanie verejnosti potrvá do 2. apríla 2024 do polnoci.

11. apríla 2024 bude vyžrebovaných 19 hlasujúcich, ktorí získajú balíček zaujímavostí a jeden alebo jedna spomedzi hlasujúcich získa hlavnú cenu – pobyt pre 2 osoby na 2 noci v Kubínyiovskom kaštieli vo Vyšnom Kubíne, ktorý je tiež držiteľom ocenenia Fénix – Kultúrna pamiatka roka.

Paralelne s hlasovaním verejnosti vyberá odborná porota, zložená z odborníkov a zástupcov partnerov súťaže, víťazov prestížneho ocenenia Fénix –  Kultúrna pamiatka roka. Pri výbere pamiatok sa odborná porota zameriava na niekoľko aspektov, od zvládnutia obnovy a reštaurátorských prác, až po to, aký má pamiatka vplyv na svoje okolie.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže odvysiela 2. mája 2024 o 21.35 h RTVS na Jednotke.

Hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku je súčasťou 17. ročníka súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a generálnym partnerom a organizátorom je Nadácia SPP, partnerom je spoločnosť SPP a mediálnym partnerom RTVS.

Pravidlá hlasovania nájdete na: https://bit.ly/Fenix-CenaNadacieSPP_statut

Zdroj foto: Nadácia SPP

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.