Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Dnes ráno sme išli do práce …

Sídlisko sa zobúdzalo. Psičkári venčili, rodičia odprevádzali deti do školy, ostatní sa ponáhľali do práce. Normálne ráno, normálneho dňa.

A v tom, s veľkým hukotom odniekiaľ priletí kvíliaci objekt a buchne do 12 poschodového domu. Videli sme to mnohokrát v telke. Oheň, dym a prach, papiere, nábytok, hračky, kusy mäsa, krik, plač a strach.

Medzi vydesenými psičkármi sa objavia rapotajúce vojenské mechanizmy s bielym Z a prechádzajú po preliezke a šmykľavkách detského ihriska, ktoré sme stavali v lete v rámci akcie „Gesto pre mesto“.  Za nimi pribehnú nejakí zelenoodenci v autách, čosi držia v rukách no nerozumieme im, lebo hovoria po rusky.

Až neskôr sa dozvedáme, že nás vraj prišli oslobodiť od tých, ktorých sme si v našej krajine zvolili/nezvolili.

Neveríte nám??

Neverte, zatiaľ to nebolo v našom meste. Ale UŽ CELÝ ROK podobné a horšie rána, strašnejšie dni, smutnejšie hodiny, krutejšie minúty, zažívajú obyvatelia celej Ukrajiny.

Dnes si pripomíname toto smutné výročie.

My v Centre pre filantropiu podporujeme tých predstaviteľov našej verejnej správy, ktorí robia a urobia všetko PRETO, aby sa Ukrajina opäť stala slobodnou a zvrchovanou krajinou.

Už rok pomáhame pomáhať obyvateľom Ukrajiny a budeme to robiť dovtedy, kým to bude potrebné. Pretože presvedčením sme súčasťou slobodného a solidárneho sveta, ale aj preto, aby sa z Prešova nestal Mariupoľ.

Foto: Archív CpF

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.