Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Budete voliť? Povedzte o tom

Náš kolega Marcel Zajac sa zapojil do iniciatívy BUDEM VOLIŤ! Pozrite si video Marcela Zajaca

A prečo budú voliť známe osobnosti Slovenska? Pridajte sa aj vy a vďaka jednoduchému nástroju na BUDEM VOLIŤ! nahrajte a zdieľajte svoj odkaz.

Kto je za iniciatívou BUDEM VOLIŤ!?

BUDEM VOLIŤ! je občianska iniciatíva, ktorá vznikla z podnetu bývalých študentských leadrov z Novembra 1989.

  • Filip Vagač
  • Juraj Vaculík
  • Miloslav Durec
  • Zuzana Mistríková

Okrem toho, že boli jednými z hlavných aktérov revolučných zmien v Novembri 1989, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu, tak sa aktívne ako občania ozývali a zapájali vždy, keď boli demokratické hodnoty a sloboda krajiny v ohrození.

Či už to bolo počas nebezpečnej éry mečiarizmu, alebo v kľúčových okamihoch volieb v rokoch 1998 a 2002, kedy sa bojovalo o demokratické hodnoty krajiny a jej daľšie slobodné smerovanie.

Čo chceme dosiahnuť?

Našou snahou je pripomenúť, že jednou z najdôležitejších hodnôt, slobôd a práv, za ktoré sme pred 30 rokmi všetci na námestiach bojovali, je možnosť a právo SLOBODNE VOLIŤ! Dôvody koho a prečo voliť sú výsostne individuálne a sú vyjadrením hodnôt a názorov každého jednotlivca. Nie je našim cieľom doporučovať koho voliť.

Považujeme za veľmi dôležité pripomenúť, že rozhodnutie nevoliť, znamená tiež voľbu a to veľmi nebezpečnú. Voľbu dobrovoľne prenechať právo a moc rozhodovať o našich osudoch iným.

Tí, ktorí by sa takýmto rozhodnutím mohli dostať k moci, by sa mohli ľahko a v súlade s ich totalitnými ideológiami rozhodnúť, že ďalšie slobodné voľby, už možno jednoducho NEBUDÚ!

https://www.budemvolit.sk/

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.