Prejsť na hlávný obsah

Pomáhame pomáhať už 20 rokov

Ako pomôcť ľuďom po ničivom zemetrasení?

Turecko a Sýriu zasiahlo 6.2. niekoľko ničivých zemetrasení. O život prišli tisícky ľudí, ďalšie tisícky sú zranení a škody sú obrovské. K medzinárodnej pomoci sa pridali aj slovenské organizácie, ktoré v tejto oblasti dlhodobo pôsobia.

Prostredníctvom organizácií v DARUJME.sk ste zatiaľ darovali sumu 201 282€ (stav k 9.2. 12:00).

Ďakujeme všetkým darcom, ktorým nie je ľahostajná situácia ľudí v núdzi po zemetrasení v Sýrii a Turecku. Ak môžete, pomôžte spolu s nimi:

Človek v ohrození

„Situácia na mieste je kritická, záchranné akcie komplikuje intenzívny dážď a sneženie, očakávajú sa tisícky mŕtvych. Na mieste sú naši kolegovia a kolegyne zo sesterskej organizácie Člověk v tísni, vďaka ktorým budeme schopní okamžite pomáhať. Potrebná bude základná humanitárna pomoc, ako napríklad stany, deky, teplé oblečenie a strava.“ opisuje Andrea Najvirtová, riaditeľka neziskovej organizácie Človek v ohrození

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi v Sýrii pomáha už roky. V Sýrii má vybudovanú širokú sieť projektových partnerov. Hneď ráno po zemetrasení ľudia z ACN do Sýrie vycestovali, momentálne mapujú situáciu a v krátkom čase oznámia, aké konkrétne projekty a akou sumou podporia.

Slovenský Červený kríž

Tímy Tureckého Červeného polmesiaca a Sýrskeho Červeného polmesiaca okamžite podali pomocnú ruku zasiahnutému obyvateľstvu – poskytujú zdravotnú pomoc, psychosociálnu podporu, distribuujú stany, prikrývky a ďalšiu potrebnú materiálnu pomoc. Pomôcť zmierniť utrpenie ľudí v zasiahnutých oblastiach môžete aj vy – prispejte prostredníctvom Slovenského Červeného kríža – vyzbierané prostriedky zašle na účet Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

Slovenská katolícka charita

Slovenská katolícka charita vyzýva k solidarite. Bohužiaľ, táto tragédia zasiahla aj komunity vysídlencov v Sýrii. Tí už viac ako desaťročie žijú vo vojne. Organizácia v krajine pomáha od roku 2017.

Nadácia Integra

Zatiaľ čo záchranári pretekajú o záchranu preživších uväznených v troskách, vystavenie drsným zimným podmienkam ohrozuje ďalšie tisíce ľudí. Pridajte sa, pomáhajme spolu.

Savio

Saleziáni don Bosca v Sýrii sa obrátili na Savio s prosbou o finančnú pomoc. Výdavky spojené so starostlivosťou o prichádzajúcich ľudí budú narastať, keďže ich snaha je pomôcť čo najvyššiemu počtu ľudí a rodín.

UNICEF

UNICEF pôsobí v týchto regiónoch a spolu s partnermi je pripravení pomôcť deťom a ich rodinám. V tejto chvíli zisťuje škody na vodnej infraštruktúre a budovách, zameriava sa na zabezpečenie pitnej vody a výživy, dočasného ubytovania a pomoc deťom.

MAGNA

Tisíce ľudí v Sýrii a Turecku prišli o život alebo sú zranení. MAGNA na miesta posiela prvú pomoc v podobe zdravotníckych sád a liekov. Liečia a zachraňujú životy vďaka Vám.

Chcete pomôcť ešte viac?

Okrem zaslania finančných darov priamo cez tieto stránky či ich zdieľaním môže ktokoľvek – jednotlivec, škola, obec, firma  –  pomôcť aj vytvorením darcovskej výzvy. Ako na to sa dozviete tu.  

Ozvite sa nám na info@darujme.sk, radi vám s vytvorením darcovskej výzvy pomôžeme.

FOTO: Denis Tekin/EPA
ZDROJ: DARUJME.sk

Nepodporovaný prehliadač

Web pravdepodobne nebude dobre pracovať s vaším nepodporovaným prehliadačom. Podporujeme aktuálne verzie prehliadačov ako Chrome, Firefox, Opera, Edge.