Pomôžte zvieratám

Zvierací ombudsman 

Na hraniciach zriadil tzv. hotspoty. Poskytuje v nich rady a pomoc majiteľom zvierat, ktorí utekajú pred vojnou. Denne dopĺňa krmivo, prepravky a potreby pre zvieratá. Zabezpečuje tiež nevyhnutnú veterinárnu starostlivosť či odchyt zvierat, ktoré sa na hraniciach objavia bez majiteľov. Pomáha aj útulkom na západe Ukrajiny. Aktivity organizácie môžete sledovať na jej Facebooku

Sloboda zvierat 

Útulok poskytuje vo svojej ordinácii počas pracovného týždňa medzi 12. a 16. hodinou bezplatné ošetrenie zvierat majiteľov prichádzajúcich z Ukrajiny. Zvieratká čipujú, vydávajú petpassy, vakcinujú a v prípade, že je to potrebné, ich ošetria. Okrem toho organizácia vyhlásila materiálnu zbierku v bratislavskom útulku, ktorú bude distribuovať prostredníctvom OZ Na konci sveta na hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Urgentne potrebujú menšie balenia granúl, prenosky pre zvieratá, misky, konzervy a kapsičky pre psy aj mačky. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke organizácie.

Zakúpte si lístok do Zoo

Ukrajinské zoologické záhrady sa počas vojny ocitli v neľahkej situácii. Vedenie každej inštitúcie hľadá spôsoby, ako krízu prekonať. Volodymyr Topchyi, riaditeľ Mykolajivskej zoologickej záhrady, ktorá má celoštátny význam, žiada občanov, ktorým na zoologickej záhrade záleží, aby si kúpili vstupenky a pomohli tak zachrániť zvieratá pred hladom.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozrite si, do akých ďalších foriem pomoci sa môžete zapojiť
a pomôcť tak ľuďom zasiahnutým vojnovým konfliktom.